İstanbul Ofis Tel:(0212)3356425​-05395400914
İstanbul Ofis Tel:(0212)3356425​-05395400914
İzmir Ofis Tel: (0232) 483 35 36 - 0530 700 03 55


Biz Kimiz ?

Plus education&career Türkiye’de bir çok prestijli yabancı üniversitenin ve eğitim kurumunun temsilciliğine sahiptir. Eğitim ve kariyer alanında danışmanlık vererek, kişilerin ihtiyaç duyduğu akademik veya profesyonel gelişimleri edinmelerini sağlar. Temsilcisi olduğu kurumların aynı zamanda tanıtım ve gelişim ortağı olarak, uluslarası eğitim ve profesyonel arenada okulları, öğrencileri, işverenleri ve eğitimcilerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere buluşturma misyonu üstlenmiştir.Plus education&career Yurt dışında eğitim ve kariyer olanaklarını öğrenciler ve profesyonellerle buluşturan ve temsil ettiği eğitim kurumlarıyla başta Avustralya, İngiltere, Avrupa, Amerika ve Kanada konusunda da iddialı olmasıyla, Kariyer ve eğitim danışmanlık hizmetlerini bir çatı altında toplayarak geleceğinizi çizmenize yardımcı olur.

Kurucu ve Egitim

Danısmanları

Profili Beraber çalıştığımız eğitmen kadrosu hem deneyimli profesyonel eğitmenlerden hem de kar ortaklarımızdan oluşmaktadır. Birçoğu hem İngilizce, hem Macarca hem de Türkçe dillerinde eğitim verebilmektedirler. Eğitmenlerimiz bağımsız hareket etmeyi tercih ettikleri için gelişen koşullara anında ve etkin bir şekilde yanıt bulabilecek yetenektedirler. Eğitmenlerimiz sadece Business, IT; hukuk, ağırlama ve catering gibi dallarda eğitim derecelerine ve endüstri deneyimine sahip olmanın yanı sıra birçoğu Mastır seviyesinde resmi eğitmenlik ve iş eğitimi çalışmalarını da tamamlamışlardır.

EKIBIMIZ

Marti Büyüközden

KURUCU VE EĞİTİM DANIŞMANLARI

Ortaokul ve Lise öğrenimini İzmir Bornova Anadolu Lisesinde ( İngilizce Bölümü ) tamamlamıştır. Gerek lise gerekse üniversiteyılları boyunca Türkiye’nin yanı sıra Amerika’ da İngilizce eğitimi almıştır. Lise öğrenimini tamamladıktan sonra temel mühendislik formasyonu kazanmak amacı ile İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliğine girmiş, Amerika ve Almanya’da gerçekleştirdiği stajlarla oradaki iş ortamları hakkında bilgi sahibi olmuş ve iş teklifleriyle geri dönmüştür. Üniversite eğitiminin ilk yıllarından beri yapmakta olduğu teknik çevirmenliğe halen devam etmektedir. Master için Fransızca öğrenim görebileceği Galatasaray Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünü seçmiştir. Danışmanlık şirketlerinde Proje Yöneticiliği görevini bir kaç sene sürdürdükten sonra kendi işine sahip olma arzusuyla Plus education&career Türkiye bürosunu devralmış ve beş senedir Türk öğrencilerinin ve profesyonellerinin öncelikle Avustralya olmak üzere yurt dışında eğitim almaları ve kariyerlerine devam etmeleri için uğraş vermektedir. Sahip olduğu uzun öğrencilik deneyimlerinden ve yapmış olduğu yurt dışı seyahatlerinden edindiği deneyimlerini ve bilgilerini öğrencilerle paylaşarak onlar için en uygun eğitimin belirlenmesini hayatının en büyük tatmini olarak görmektedir. Kemer Lisesinde yurt dışı eğitim danışmanlığı görevi bütün bu sürecin bir sonucudur ve hem öğrenciler hem de Kemer Okullarının yurtdışındaki eğitim kurumlarıyla olan iletişimini güçlendirmek ve mezunlarının yurt dışındaki en iyi üniversitelere kabul edilmesini sağlamak ana hedefidir. NAFSA üyesidir.Education UK ve Pier Online Education Certificate’i başarıyla tamamlamıştır. o Yaz Okulu (Potomac School) o İngilizce Yeterlilik Belgesi (Marrymount College New York) o Makine Mühendisligi Diplomasi ( Istanbul Teknik Üniversitesi) o Endüstri Mühendisliği Master derecesi (Galatasaray Üniversitesi) o Plus education&career Avustralya Uluslarası Eğitim Danışmanları Ağının bir Üyesidir (AIEAN) “AIEAN Eğitim danışmanlarını Avustralya’ya öğrenci gönderirken uymaları ve uygulaması gereken kuralları, etikleri ve standartları oluşturmaya ve uygulatmaya teşvik etme amacında bir kuruluştur

×
Marti Büyüközden

Marti Büyüközden

KURUCU VE EĞİTİM DANIŞMANLARI

Deniz Hüsrev

Mayıs,1982 İstanbul doğumluyum. Saint Joseph Fransız Lisesi’nden mezun olup, Purdue Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünü tamamladıktan sonra profesyonel hayata atıldım. Kariyerime United Havayolları’nda süreç geliştirme ve 6sigma odaklı danışmanlıkla başladım. Dokuz yıl Amerika, bir buçuk yıl Arjantin’de yaşadıktan sonra 2010 senesinde İstanbul’a geri taşındım. Pegasus ve Eczacıbaşı Yapı Grubu’nda danışmanlık, stratejik planlama gibi görevlerde çalıştım. Pozitif psikoloji ve koçluğa dair git gide artan ilgim beni önce ICF akredite bir okul olan CTI (Coaches Training Institute) da co-aktif koçluk; sonra da ORSC (Organization and Relationship Systems Coaching) ile takım ve ilişki koçluğu eğitimi almaya yöneltti. Bireysel ve kurumsal olarak, ilişki, kariyer ve expat koçluğu yapıyor, aynı zamanda gruplara koçluk teknikleri ile interaktif atölye çalışmaları ve eğitimler düzenliyorum. Benim görüşüm, koçluğun herkes için olduğudur çünkü koçluk; kendi değerlerimizi keşfetmemize, farkındalığımızı artırmamıza, sınırlarımızı zorlamamıza ve bu sayede yaşamak istediğimiz hayata yönelik daha sağlam adımlarla hareket etmemize yardımcı olur. Beni değiştiren ve dönüştüren koçluk yolculuğumun meyvelerini insanlarla paylaşmak ve onlara kendi yolculukları boyunca yaşayacakları dönüşümde ve yapacakları keşiflerde eşlik etmek en büyük hedefim. Bireysel koçluk verdiğim danışanlarım arasında Akbank, Citibank, Garanti Bankası, Polimeks, Atlas Havayolları, Pegasus Havayolları, Eczacıbaşı Holding, İstanbul Teknik Üniversitesi çalışanları yer almaktadır. Koçluk dışında Epsilon Yayınevi’nde özellikle çocuk ve kişisel gelişim kitapları çevirmenliği yapıyorum. Yeni kültürler ve tatlar keşfetmek, okumak, yazmak, tango yapmaktan çok keyif alıyorum. Türkiye’deki sosyal sorumluluk projelerine elimden geldiğince destek olmak bana mutluluk veriyor. Paylaşımcı, dinamik, üretken; sürekli geliştiğim ve insanların gelişim ve dönüşümlerine destek olduğum bir hayat hayal ediyorum. Ayrıca, 2012 senesinde başlattığım 365exhibition isimli her gün yeni bir sergi yayınlayan bir sanat sitesi girişimim bulunmakta.

×
Deniz Hüsrev

Deniz Hüsrev

Cem Fırat

Fransızca eğitmeni ve çevirmen Cem ibrahim Fırat 1977 yılında İstanbul’da doğmuştur. 1996 yılında Saint-Joseph Fransız Lisesini ve ardından 2001 yılında Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesini bitirmiştir.Lisans eğitiminin ardından GSÜ ve Fransa Paris Saint-Denis üniversitelerinden Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisans dereceleri almıştır. Fransa’daki yüksek öğrenimi sırasında Le Monde Diplomatique ve Manière de Voir gazetelerinde çalışmıştır. Türkiye dönüşünde Işık ve İstanbul Ticaret Üniversiteleri’nde akademik ve idari görevlerde bulunmuştur. Üniversite yabancı diller programında ve Erasmus ofisinde görev yapmıştır. Üniversite öğrencilerine yönelik “Eğitim Gezileri” düzenleyerek, Avrupa Birliği kurumlarının ve birçok yabancı üniversitesinin ziyaret edilmesini ve kurumlarla eğitim işbirliği yapılmasını organize etmiştir. Cem Fırat, Fransızca ve İngilizce’nin yanı sıra ileri düzeyde Rusça bilmektedir. 15 yıllık tecrübeyle Fransızca ve İngilizce dillerinde her düzeyde özel dersler vermektedir. Aralarında Dışişleri Bakanlığı’nın da bulunduğu birçok kurumun önemli belgelerinin tercümelerini üstlenmiştir. T.C Dışişleri Bakanlığı’nın görevlendirmesiyle, çeşitli ülkelerdeki siyasi seçim süreçlerinde uluslararası gözlemci olarak görev yapmıştır.

×
Cem Fırat

Cem Fırat