İstanbul Ofis Tel:(0212)3356425​-05395400914
İstanbul Ofis Tel:(0212)3356425​-05395400914
İzmir Ofis Tel: (0232) 483 35 36 - 0530 700 03 55

Australia

Neden Avustralya?

Avustralya yaşamak, okumak ve çalışmak için dünyadaki en uygun koşulları sunmaktadır. Son 5 yılda Birlesmis Milletler ve Dunya Raporlarında en yaşanılır ülke ve en iyi eğitim sistemine sahip ülke olarak belirlenmiştir. Avustralya’nın bu harika yaşam biçimi, kültür ve çevre koşullarını sunmasını sağlayan en önemli sebepler şöyle sıralanabilir:

Çok kültürlü yapısı ve son derece sıcak insanlarıyla bir dünya mozaiği: Avustralya dışında doğmuş kişiler nüfusun %25’ini oluşturmaktadır. En çok bulunan yabancı nüfusun orijini olan ülkeler şöyledir: İngiltere ve İrlanda, Yeni Zelanda, İtalya, Eski Yugoslavya, Vietnam, Çin, Yunanistan, Almanya, Filipinler, Hollanda ve Hong Kong. Nüfusun %15’i ev içerisinde kendi dillerini konuşmaktadırlar. İtalyan, Çince, Yunanca, Arapça ve Vietnamca İngilizce’den sonra en çok konuşulan dillerdir. Fiyatların ekonomikliği, yaşam standardının dünyanın yaşam pahalılığına göre oranı en yüksek yer. Sıcak yazlar ve ılık kışları ile harika bir iklim ve büyüleyici bir doğa Work and Travel, stajyerlik gibi çalışma ve eğitim alma imkânı sunan özel programlara katılma imkânları gittikçe azalan işsizlik, suç oranı ve artan refahla sürekli olarak mükemmele daha da yaklaşan yaşam koşulları: Kişi başına düşen yıllık gelir 20000 EURO, son 12 yıldaki ortalama yılık büyüme %4 (OECD raporları) Avustralya dünyadaki en güvenilir ekonomiye sahip (WORLD Bank Rekabet edebilirlik yıllığı 2022)

Avustralya’da asagıdaki seviyelerdeki egitim kurumlarindan egitim alabilirsiniz.

 • İlk ve Orta Dereceli Okullar
 • Yüksek Eğitime Hazırlık:Üniversiteye Hazırlık olarak Hazırlık Yılı ve/veya ilk senenin müfredatını işleyen okullar
 • 3. ELICOS Kurumları:Yabancı öğrenciler için İngilizce dil öğrenimi verir.Bu eğitimi özel İngilizce dil okullarında veya birçok üniversitenin kendi İngilizce dil kurumlarından edinebilirsiniz.
 • 4. TAFE: Devletin Teknik ve Yüksek Öğrenim kurumlarıdır ve özel sektörün işbirliği ile staj sistemli mesleki eğitimi sağlar.
 • 5. Üniversiteler: Yüksek öğrenimin (üniversite Diploması, Yüksek Lisans, Doktora, Araştırma vb.) edinilebilineceği kurumlardır. Birçok üniversite kendi ELICOS ve TAFE merkezlerine sahiptirler.

Egitim yili Baslangici ve Son Basvuru Tarihleri

Eğitim yılı kuzey yarımküreden farklılık göstererek Şubat ayı ilk dönem olmak üzere başlar ve Temmuz’da ikinci dönem vardır. Birçok eğitim kurumu her iki dönemde de öğrenci kabul etmektedir. İki dönem için son başvuru tarihleri sırasıyla Eylül, Ekim ve Nisan, Mayıs’tır. İngilizce okullarına başvuru ve öğrenci kabulü ise çok esnek tarihlerde, her hafta gibi yapılır. Sahip olduğumuz temsilcilikler sayesinde esnek başvuru koşullarından faydalanmak için lütfen bizimle temasa geçiniz. Lütfen her konuda bilgi sahibi olmak, başvurularınızın (okul+vize) en sağlıklı şekilde yapılması ve yürütülmesi için danışmanlık hizmetimizden faydalanmayı unutmayın.

Avustralya Derecelendirme YapİSİ – ( AQF Australian Qualification Framework (AQF)

Uluslararası olarak tanınan bu eğitim sistemi 1995’de oluşturulmuş ve uygulamaya konmuştur. Çin gibi birçok ülkede model olarak kullanılmaktadır. Amerika ve Avrupa Birliği ülkeleri gibi birçok diğer ülkelerde de buna benzer bir sistem oluşturulmaya çalışılmaktadır. AQF Avustralyalı devlet ve kamu birimleri tarafından, endüstri, aileler ve halka danışılarak oluşturulmuştur ve bu sayede gerçek hayat ihtiyaçlarını karşılayarak, belirli bir kalite seviyesindeki programların ulusal çapta sunulmasına imkân sağlamıştır. Bu da Avrupa Birliğinin gerçekleştirmeye çalıştığı durumlardan biridir. Lise Diplomasının alınmasıyla başlayan ve doktora derecesine kadar devam eden birbirinin içine geçen bir sistemdir. Sistemin basamakları aşağıdaki gibidir

Lise Eğitimi Tamamlama Belgesi (12 yıllık bir orta öğrenim görülmektedir) Avustralya’da yüksek öğrenime başlamadan önce 12 yıllık orta öğrenimi tamamlamış ve eyalete göre üniversiteye yerleştirmelerinde kullanılacak bir sınava girmektedirler. Türk öğrenciler toplam 11 veya 10 yıllık öğrenimden geçtikleri için bir sonraki ara basamak Hazırlık Yılını üniversiteye başlamadan önce okumalıdırlar. Bu eğitim üniversitelere bağlı olan İşletme Teknoloji Enstitülerinden edinebilirsiniz.

Hazırlık Yılı12. lise yılı yerine okunabilir, bundan sonra öğrenciler daha önceden seçmiş oldukları üniversite programına başlayabilirler, sadece bir senelik bir programdır.

Master derecesi 1 ila 2 yıl arasında değişen programlardır. Öğrenciler bir üniversite derecesi alarak, TAFE diplomasına sahip profesyoneller ise Graduate Sertifikası ve Diploması ara basamaklarını başarıyla tamamlamaları halinde kabul edilirler. Doktora derecesi 3 yıllık olan eğitim için kişiler, ya çok yüksek bir mezuniyet ortalamasına sahip üniversite mezunları veya mastır derecesine sahip olmalıdırlar.

AQF Bir matris gibi modüler bir yapıdadır ve öğrencilerin, çalışanların ve profesyonellerin bir lego parçasıymış gibi sistemin istenilen bir yerinden girilmesini ve istenilen değişik bir yerde sistemden çıkılmasına olanak sağlar. Sistem, esnek yapısı sayesinde, kişilere ihtiyaçları olduğu anda ihtiyaçları olan eğitimi vermeyi hedefler böylece yaşam boyu herkesin kendi durumuna en uygun bulduğu eğitimi, en uygun koşullarda edinmesi imkânını sağlar. Örneğin mastır derecesine sahip sektörde profesyonel olarak çalışan bir kişi, ihtiyacına veya zevklerine yönelik olarak herhangi bir konuda derece sahibi olacağı TAFE programlarına katılabilir

AQF’in DayandİGİ Ana İlkeler

Hareket edebilirlik, hayat boyu eğitim ve çalışılırken edinilen bilgilerin ve deneyimin de tanınmasıdır. (RPL). Örnek olarak bir üniversitede derslere giren bir öğretmen kariyerine motor teknisyeni olarak TAFE diploması sahibi olarak başlamıştır ve daha sonra motor teknisyeni stajyerlerine gözetmenlik yapmıştır. Başarısı sayesinde üniversite diploması olmamasına rağmen RPL sayesinde Eğitim Masteri derecesine sahip olmaya hak kazanmıştır ve üniversite akademik kadrosuna girmiştir.

Sistemin yazılı olarak belirtilmeyen ana çıkış noktalarından biri de öğrencilere sadece eğitim görerek anamla veya bilme yetilerinin kazanılamayacağını, profesyonel hayatta meslek uygulamaları sırasında yaşanacak zorluklar ve rekabetin de çok büyük faydasının olacağı düşünülerek bu deneyimlerin de eğitime olan faydasından yaralanmaktır. Türk öğrencilerinin çok da tercih etmediği bu seçenek Türk eğitim sisteminde liseden sonra bir teknik veya yüksek okulda On lisans diplomasi almak ve daha sonra üniversiteye devam etmek olarak açıklanabilir. Fakat Avustralya’da böyle bir şey yapmak isterseniz sene kaybetmezsiniz çünkü aldığınız her eğitim derecesi daha sonra almak istediğiniz eğitim için size bir basamak olur.

Konuyla ilgili daha fazla bilgi için www.aqf.edu.au adresinden yararlanabilirisiniz.

Teknik ve İleri Egitim (TAFE)

Tafe eğitimi 3 aydan 2,5 yıla kadar surelerde alınabilen hem teknik/meslek edindirme hem de ileri profesyonel eğitim alabileceğiniz programlar sunmaktadır. Avustralya’da öğrencilerin üçte biri yarı zamanlı olarak iste çalışan üniversite diplomasına sahip ve ayni zamanda profesyonel kariyerleri doğrultusunda özellikli bilgi ve pratik öğretiler edinebilecekleri bu programları sayesinde IT, İsletme gibi konularda uzmanlaşmayı tercih etmektedirler. Birçok isletme Avustralya Derecelendirme Yapısı içerisinde kendi çalışanlarını, kendi eğitim programıyla ayni dereceleri kazanmalarını sağlamaktadırlar.

İngiltere ve Almanya gibi birçok ülkeden öğrenciler üniversite derecelerini bir TAFE sistemi içerisinde eğitim görerek bilgilerini geliştirme veya kişisel gelişimleriyle ilgili olarak fotoğraf gibi programları hem çalışıp hem okuyarak diploma sahibi olmayı tercih etmektedirler. TAFE kurslarını çekici kılan diğer bir özelikleriyse Üniversite veya Yüksek Öğrenim programlarıyla karsılaştırıldıklarında %50 oranında daha ucuz olmalarıdır, örnek olarak senelik olarak 4000 AUD civarındadırlar.

TAFE programları liseler, devlete bağlı TAFE üniversiteleri, özel Meslek Edindirme ve Eğitim kolejlerinde ve üniversitelerde edinilebiliniz. Örnek olarak Victoria eyaletinde Swinburne, RMIT, Victoria üniversitelerinin kendi TAFE okullarında öğrenciler İngilizcelerini geliştirirken üniversiteye de hazırlanabilirler. TAFE okulların anlaşmalı veya bağlı olduğu üniversitelere diploma programlarının tamamlanması halinde direkt olarak, diğer üniversiteleri ise dışarıdan başvurarak 2. sınıftan başlamak üzere kabul edilebilirler. Avustralya’daki bütün TAFE enstitüleri uluslararası projeler, endüstriye danışmanlık, ülkesel ve uluslararası çapta eğitim gibi verdikleri hizmetlerle başarılarını kanıtlamışlardır.

Sydney&New South Wales Bolgesi

New South Wales eyaleti ve Sydney kenti belki de dünya üzerindeki en renkli ve canlı yerleşim birimlerinden biridir. Kumsallar, ulusal parklar, dağlar ve harika kasabaları ile doğa harikalarına sahiptir. Sydney kenti ise iş ve alışveriş merkezi olmasının yanı sıra, sanat, tarih ve kültür dolu bir şehirdir.

İklim yılın birçok günü güneşli geçen ılıman bir iklime sahiptir.

Yıllık ortalama sıcaklıklar

 • Yazın En yüksek 25 C En düşük 18 C
 • Kışın En yüksek 17 C En düşük 9 C

Melbourne ve Victoria

Avustralya’nın kültür, eğitim ve endüstri konusunda lokomotifi durumundaki Victoria eyaleti ve yasam koşullarının 2004 yılında BM tarafından en uygun şehir seçildiği başkenti Melbourne kozmopolit yapısıyla da yabancı öğrencileri kucaklamaktadır. Yasam masraflarının düşüklüğü, işsizliğin sürekli olarak azalırken refahın artması ve suç oranının düşmesi Melbourne’un neden dünyanın herlerinden insanları çektiğini anlamak için yeterlidir.

İklimi dört mevsimin de yaşanmasına olanak sağlar.

Sıcaklıklar:

 • Yazın en yüksek: 25 C, en düşük:14 C
 • Kışın en yüksek: 15 C, en düşük: 6 C

Brisbane&Queensland BOlgesi

 

Queensland eyaletinde kışın bile 18 dereceye ulasan sıcaklık yıl boyu 25-30 derecede muhteşem bir iklim ve Sydney ve Melbourne şehirlerine kıyasla Avustralya’nın en ucuz yasam koşulları öğrenciler için çok çekicidir ve özellikle Kuzey Ülkelerini üniversite öğrencileri Avustralya’da okumak için bu bölgeyi tercih etmektedirler. Ayrıca muhteşem sahilleri Avustralya kıtasını ziyaret eden turistlerin birinci tercihi olmaktadır. Resifler, kumsallar, adalar, yağmur ormanları, dağlar tam bir doğa harikasıdır

İklimi hem tropik hem de yarı tropiktir, kıslar güneşli ve ılıman geçmektedir. Sıcaklıklar;

 • Yazın: En yüksek 29 C, En düşük 21 C
 • Kışın: En yüksek 22C, En düşük 19 C

Adelaide & South Australia – SA

Guney Avustralya ve sofistike başkenti Adelaide yaşam, eğitim görmek ve iş yapmak için ideal olarak görülmeye başlanan yerleşim birimlerinin başında gelmeye başlamıştır.

New Zealand

Neden Yeni Zelanda?

Binlerce öğrencinin öğrenim görmek ve ileride is hayatında aldığı eğitimi uygulayarak yenilikler keşfetmek için tercih ettiği yeni bir adres var artık; Yeni Zelanda… Hem yeni bir kültür tanımak hem de bu kültürün içinde değer kazanma imkanı sunan eğitimlerden yararlananlar ‘Yeni Dünya Sınıfı’nı oluşturuyorlar. Çünkü onlar Yeni Zelanda’da eğitiliyorlar…

 

 

Hızla Gelişen Koşullar;

Orada eğitim görmüş insanlara ‘neden Yeni Zelanda?’ diye sorduğumuzda bize çok çeşitli sebepler sundular. Bunlardan başlıcaları ülke insaninin arkadaşça yaklaşmaları, ozgur yasam seçenekleri, muhteşem lezzetteki yemekleri, ideal ücretle çalışma, harika manzara ve Yeni Zelanda insanının acık görüşlü, yenilikçi olmasıdır. Birçok ülkede tüm bu koşulları bir arada bulmak oldukça zor bu yüzden Yeni Zelanda kusursuzluğu arayanlar için vazgeçilmez bir adres.

 

 

Yenilikçi Beyinlerle Çalışmak

; Yeni Zelandalılar Kadına ilk seçme hakkı sunan, Everest Dağı’na ilk tırmanan ve atomun parçalanışını ilk keşfedenlerin bulunduğu bir topluluktur. Yaratıcı düşünceye değer verirler ve bunu diğerlerine aktarmakta da oldukça başarılıdırlar. Uluslararası öğrenciler Yeni Zelandalılarla aynı sınıfları paylaşırlar ve bu koşullarda onların kültürünü daha iyi tanıma fırsatı bulurlar. Seçtikleri kariyer yollarında yeni bir kesifleri varsa, buğunun dünyasında bunu uygulama fırsatları vardır.

 

 

Dünya Standartlarında Enstitüler

;Yeni Zelanda üniversiteleri, dünyanın en iyi üniversiteleriyle yarışmaktadırlar. Bu küçük ülkede ve bu küçük sınıflarda, öğrenciler alanlarında uzman eğitmenlerle bire bir eğitimden sonuna kadar faydalanabilmektedirler. Büyük beyinlerle çalışmak öğrenciyi daha fazla şeyi daha hızlı düşünme konusunda cesaretlendirir ve böylece öğrenme hızlanır. Herhangi bir Yeni Zelanda üniversitesinden mezun olmak uluslararası alanda size fark sağlar çünkü mezun olduğunuzda pratik ve teorik anlamda fazlasıyla yeterli olursunuz.

 

 

Cennette Eğlence;

Muhteşem sahiller ve hayranlık uyandıran dağlar sadece birkaç dakikalık mesafede bulunduğu gibi kayak, kano, sura, balık tutmak ve dağ bisikleti için uygun alanlar oldukça fazladır. Yeni Zelanda’nın tertemiz olması ve muhteşem güzelliği büyüleyicidir. Onların ‘Bırak gitsin’ felsefesinden hareketle kendinizi bir an bungee jumping yaparken bulabilirsiniz. Ya da inanılmaz lezzetiyle Pasifik mutfağından bir şeyler yerken yeni arkadaşlarla sohbet edebilir ve daha önce hiçbir yerde içmediğiniz bir kahve tanımlıyor olabilirsiniz.

 

 

İngiliz Eğitim Sisteminde Öğretim;

Yeni Zelanda eğitim sistemini dünyaca tanınan ve akredite edilen eğitim sistemi olan İngiliz Eğitim Sistemi ile aynı kalitede ve kapsamda vermektedir. İngilizce eğitim veren yerlerde okur ve kaliteli bir dereceyle mezun olursunuz. Yeni Zelanda öğrencilerine en prestijli eğitimi ekstra pahalılık gerektirmeden sunmaktadır

 

 

Sıcak ve Misafirsever Çevre;

Yeni Zelanda güvenle yaşanabilecek bir yerdir ve sıcakkanlılık, misafirperverlik konusunda İrlandalılar kadar ünlüdürler. Konuşkan, acık, kolay anlaşılabilir ve gülmeye her an hazır insanlardır. Bu yüzden ortama kolaylıkla uyum sağlayabilir ve cevre edinebilirsiniz. Dünyanın Önde Gelen Program ve Kursları; Yeni Zelandalılar, kendi yapıları gereği, araştırmacı ve macera severdirler. Yenilikçi düşünce, araştırma ve keşfetmeyi her zaman desteklerler. Sonuç olarak, Yeni Zelanda diplomaları pratik, modern ve uygulanabilir methodlu eğitiminden dolayı dünya çapında saygı görmektedirler. Biyoteknoloji, fen ve deniz mühendisliği bölümlerindeki eğitimleri dünyada bir numaradır.

 

 

Yüksek Kalitede Yasam Koşulları;

Dünya standartlarındaki eğitimi alırken aynı zamanda okuduğunuz ve yasadığınız yerin, tüm etkinliklere birkaç dakika uzaklıkta olduğunu hayal edin.. Halk taşımacılığı kaliteli ve arabalar yeterince konforludur. Çalışma saatleri dışında eğlenebileceğiniz harikalardiyari hemen kapınızın önünde… Essiz lezzetteki yemeklerden tadabilir, cool cafelerde oturabilir, kaliteli butiklerde alışveriş yapabilir, tiyatro ve sanat galerilerini gezebilirsiniz. Ya da ‘sır adisi efsane’lere ortak olabilirsiniz..

LÜTFEN İLGİLENDİĞİNİZ PROGRAM İÇİN ÜZERİNE TIKLAYINIZ

AMERİKA:

UNIVERSITY STATE CITY
(UNDERGRADUATED)
St. John’s University New York
Colorado State University Colorado
Rochester Institute of Technology New York
University of Rhode Island (UG Only) Rhode Island
Texas A & M University (Corpus Christi) Texas
Stephen F. Austin State University Texas
University of New Haven Connecticut
Wichita State University Kansas
University of Michigan Michigan
San Jose State University California
Western Kentucky University Kentucky
University of Hartford Connecticut
Pace University New York
NYIT (New York Institute of Technology) New York
Kent State University Ohio
Southern Illinois University Illinois
North Eastern Illinois University Illinois
University of Massachusetts, Lowell Massachusetts
University of Massachusetts Dartmouth Massachusetts
University of Massachusetts, Boston Massachusetts
FDU (Farleigh Dickinson University) New Jersey
Hult International Business School Massachusetts
Florida Institute of Technology Florida
Arkansas State University Arkansas
California State University – San Marcos California
California State University San Bernardino California
California State University – Long Beach California
California State University – East Bay California
California State University – Fresno California
California State University – Humboldt State California
California State University, Monterey Bay California
Cleveland State University Ohio
Oklahoma City University Oklahoma
Wright State University Ohio
Emporia State University Kansas
Massachusetts College of Pharmacy and Health Sciences Boston
Saginaw Valley State University Michigan
State University of New York –34 Campuses New York
University of North Alabama Alabama
The University of Wisconsin–Milwaukee Wisconsin
University of Wisconsin – Stout Wisconsin
University of Wisconsin – La Crosse Wisconsin
University of Wisconsin – Superior Wisconsin
University of Wisconsin – Platteville Wisconsin
University of Cincinnati Ohio
University of Bridgeport Connecticut
University of Tennessee Tennessee
Pittsburgh State University Kansas
Full Sail University Florida/CA
Tennessee Tech University Tennessee
Dowling College New York
Keiser University Florida
Long Island – C.W. Post Campus New York
Long Island – Brooklyn Campus New York
New York Film Academy New York & CA
University of Idaho Idaho
West Texas A&M University Texas
Kettering University Michigan
Florida International University – MBA/MS Programs & UG Programs Florida
National University California
Bowling Green State University (Only UG) Ohio
Monterey Institute of International Studies California
Florida National University Florida
University of Findlay Ohio
Rider University New Jersey
Marist College – Computer Science Dept New York
Missouri University of Science & Technology Missouri
Gannon University Pennsylvania
University of New Hampshire School of Law New Hampshire
University of Central Missouri Missouri
Monroe College New York
Valparaiso University Indiana
Drury University Missouri
Montana State University – Bozeman Montana
Johnson & Wales University Rhode Island
Golden Gate University California
Youngstown State University Ohio
Troy State University Alabama
Lawrence Technology University Michigan
Vaughn College of Aeronautics and Technology New York
Hamline University Minnesota
University of California, Davis (Ext) & ESL California
California State University, Northridge (Ext) & ESL California
Northern Michigan University Michigan
California State University, Riverside Ext & ESL California
Sacred Heart University Connecticut
Southern New Hampshire University New Hampshire
New York University –(SCPS) New York
Texas Wesleyan University Texas
Upper Iowa University (UG & ESL) Iowa
Bradley University – Only UG Illinois
Ferris State University Michigan
Alliant School of Management California
Tiffin University Ohio
John F. Kennedy University California
Menlo College California
Lincoln University California
Foothill and De Anza Colleges California
Fisher College Massachusetts
James Madison University Virginia
Roosevelt University Illinois
The University of Maine Maine
The University of Southern Maine Maine
The University of Vermont Vermont
Widener University Philadelphia
Post University Connecticut
Montana State University – Billing Montana
Saint Francis University Pennsylvania
The College of Saint Rose New York
Saint Michael’s College Vermont
The University of the Arts Pennsylvania
Virginia International University Virginia
Northwood University Michigan
Dallas Baptist University Texas
Pacific Lutheran University Washington
Grand Valley State University Michigan
Western New England University Massachusetts
National Aviation Academy Florida
Accessible Aviation International California
U.S. Aviation Academy Texas
Everest University Florida
University of Southern Maine Maine
Living Arts College North Carolina
Arizona State University (Ext)* Arizona
Musicians Institute California
Los Angeles Film School California
Los Angeles Recording School California
Rocky Mountain College of Art + Design Colorado
University Of Advancing Technology Arizona
Washington College Maryland
Southern State University California
Chadron State College Nebraska
Pacific University Oregon
College of Mount Saint Vincent New York
Husson University Maine
Long Wood University* Virginia
The King’s College New York
University of Sioux Falls* South Dakota
University College of the Caribbean Caribbean
The Cleveland Institute of Arts Ohio
Stetson University Florida
Argosy University Across USA
Schiller International University Florida
La Salle University Pennsylvania
Salem International University West Virginia
Stratford University Virginia
The Art Institutes of America Across USA
South University Across USA
Liberty University Virginia
Midwestern State University Texas
Florida Southern College Florida
International Culinary Institute of America New York/California
Webster University Missouri
Texas Southern University Texas
Lewis University Illinois
Manhattan Institute of Management – MBA, PG Programs New York
Jacksonville University Florida
University of Nevada-Reno – Only ESL Nevada
Kutztown University Pennsylvania
Vermont Technical College Vermont
Digital Film Academy New York
Plymouth State University New Hampshire
High Point University North Carolina
Concordia University Minnesota
American National University Virginia
St. Leo University Florida
Hawaii Pacific University Hawaii
University of Illinois Springfield Illinois
The University of Nebraska at Omaha Nebraska
California State University-San Bernardino California San Bernadino
California State University-San Marcos California San Marcos
Drexel University Pennsylvania Philadelphia
Fisher College-Academic Massachusetts Boston
Oregon State University-Main Oregon Corvallis
Rider University-Academic New Jersey Lawrenceville
State University College at Brockport New York Brockport
State University College at Buffalo New York Buffalo
State University College at Cortland New York Cortland
State University College at Fredonia New York Fredonia
State University College at Geneseo New York Geneseo
State University College at New Paltz New York New Paltz
State University College at Old Westbury New York Old Westbury
State University College at Oneonta New York Oneonta
State University College at Oswego New York Oswego
State University College at Plattsburgh New York Plattsburgh
State University College at Potsdam New York Potsdam
State University College at Purchase New York Purchase
SUNY at Albany New York Albany
SUNY at Binghamton New York Binghamton
SUNY College of Agriculture and Technology at Cobleskill New York Cobleskill
SUNY College of Agriculture and Technology at Morrisville New York Morrisville
SUNY College of Environmental Science and Forestry New York Syracuse
SUNY College of Technology at Alfred New York Alfred
SUNY College of Technology at Canton New York Canton
SUNY College of Technology at Delhi New York Delhi
SUNY College of Technology at Farmingdale New York Farmingdale
SUNY Institute of Technology at Utica-Rome New York Utica
Texas State University-San Marcos Texas San Marcos
University of Montana, Missoula Montana
University of Tennessee, Knoxville Tennessee Knoxville
(POSTGRADUATED)
Oregon State University-Postgraduate-Main Oregon Corvallis
Pace University-Postgraduate New York New York
Rider University-Postgraduate New Jersey Lawrenceville
SUNY at Albany-Postgraduate New York Albany
SUNY at Binghamton-Postgraduate New York Binghamton
SUNY Institute of Technology at Utica-Rome-Postgraduate New York Utica
Texas State University-San Marcos-Postgraduate Texas San Marcos
University of Tennessee, Knoxville-Postgraduate Tennessee Knoxville
(VOCATIONAL/PATHWAY)
Berkeley College New York New York
Broome Community College New York Binghamton
CEG-On Campus Boston Massachusetts Boston
Erie Community College-City Campus New York Buffalo
Felician College-Lodi New Jersey Lodi
Felician College-Rutherford New Jersey Rutherford
Fisher College Massachusetts Boston
Foothill-De Anza Community College California Los Altos
Fulton-Montgomery Community College New York Johnstown
Genesee Community College New York Batavia
Hillsborough Community College Florida Tampa
INTO-US-Colorado State University Colorado Fort Collins
INTO-US-Marshall University West Virginia Huntington
INTO-US-Oregon State University Oregon Corvallis
INTO-US-University of South Florida Florida Tampa
Jamestown Community College New York Jamestown
Kaplan US University Pathways-Northeastern University Massachusetts Boston
Kaplan US University Pathways-The University of Utah Utah Salt Lake City
Kings Colleges-Boston Massachusetts Boston
Kings Colleges-Los Angeles California Los Angeles
Monroe Community College New York Rochester
Nassau Community College New York Long Island
Navitas-US-Academic-Pathway Massachusetts
North Country Community College New York Saranac Lake
Shoreline Community College Washington Shoreline

KANADA:

UNIVERSITY CITY-STATE CITY
(UNDERGRADUATED)
University of Windsor Toronto, Ontario
Grant MacEwan Univerisity – (SPP) Edmonton, Alberta
Concordia University (College of Alberta) Edmonton, Alberta
University of Regina (Only UG) Regina, Saskatchewan
Brock University Welland, Ontario
Wilfrid Laurier University (Only UG) Toronto, Ontario
St. Francis Xavier University Antigonish, Nova Scotia
Thompson Rivers University Vancouver, BC
Royal Roads University Victoria, BC
Farleigh Dickinson University – Vancouver Vancouver, BC
New York Institute of Technology – MBA Only Vancouver, BC
Simon Fraser University (Only UG) (FIC) Vancouver, BC
University of Manitoba (Only UG) (ICM) Winnipeg, Manitoba
University of British Columbia (Continuing Studies) Vancouver, BC
Georgian College – SPP Barrie, Ontario
Cambrian College – SPP Sudbury, Ontario
Algonquin College – SPP Ottawa, Ontario
Lambton College – SPP Toronto, Ontario/ Saskatchewan/Alberta
Seneca College – SPP Toronto, Ontario
SIAST – SPP Saskatoon, Saskatchewan
College of the Rockies – SPP Cranbrook, BC
Sheridan College – SPP Toronto, Ontario
Conestoga College – SPP Kitchener, Ontario
Niagara College – SPP Welland, Ontario
St. Clair College – SPP Windsor, Ontario
Red River College – SPP Winnipeg, Manitoba
Trios College* Toronto, Ontario
Selkirk College – SPP Castlegar ,BC
Laselle International Montreal, Quebec
Northern Lights College – SPP Vancouver Island, BC
Parkland College – SPP Canora, Saskatchewan
London School of Business & Finance (LSBF) Toronto, Ontario
Loyalist College – SPP Belleville, Ontario
St. Lawrence College – SPP Kingston, Ontario
Okanagan College – SPP Kelowna , BC
CAMOSUN College – SPP Victoria, BC
The Art Institute of Vancouver Vancouver, BC
Alexander College Vancouver, BC
Toronto Academy of Acting For Film & Television* Toronto, Ontario
Winnipeg Aviation St. Andrews, Manitoba
Humber College Toronto, Ontario
Canadian College Vancouver, BC
George Brown College* Toronto, Ontario
Canadian Tourism College Vancouver, BC
Pacific Coast Community College Vancouver, BC
Le Cordon Bleu Ottawa, Ontario
Humber College Ontario Toronto
Royal Roads University-Academic British Columbia Victoria
Thompson Rivers University British Columbia Kamloops
University of Windsor Ontario Windsor
(POSTGRADUATED)
Humber College-Postgraduate Ontario Toronto
Royal Roads University-Postgraduate British Columbia Victoria
Thompson Rivers University-Postgraduate British Columbia Kamloops
University of Windsor-Postgraduate Ontario Windsor
(VOCATIONAL/PATHWAY)
Centennial College Ontario Toronto
Humber College Institute of Technology and Advanced Learning Ontario Toronto
Sprott-Shaw Community College Ontario Burnaby

AVUSTURALYA:

UNIVERSITY STATE CITY
(UNDERGRADUATED)
Australian Catholic University-Undergraduate-Ballarat Victoria Ballarat
Australian Catholic University-Undergraduate-Brisbane Queensland Brisbane
Australian Catholic University-Undergraduate-Melbourne Victoria Melbourne
Australian Catholic University-Undergraduate-North Sydney New South Wales Sydney
Australian National University Australian Capital Territory Canberra
Central Queensland University-Academic-Sydney New South Wales Sydney
Curtin University of Technology-AU-Academic Western Australia Perth
Deakin University-Geelong Victoria Geelong
Deakin University-Geelong Waterfront Victoria Geelong
Deakin University-Main Victoria Melbourne
Deakin University-Warrnambool Victoria Warrnambool
Edith Cowan University-Main Western Australia Perth
Edith Cowan University-Mount Lawley Western Australia Perth
Edith Cowan University-South West Western Australia Perth
Griffith University-Brisbane Queensland Brisbane
Griffith University-Gold Coast Queensland Gold Coast
Griffith University-Logan Queensland Meadowbrook
Griffith University-Main Queensland Nathan
Griffith University-Mt Gravatt Queensland Mt.Gravatt
Griffith University-South Bank Queensland South Bank
James Cook University-Main Queensland Brisbane
Kaplan Business School-Adelaide South Australia Adelaide
Kaplan Business School-Melbourne Victoria Melbourne
Kaplan Business School-Sydney New South Wales Sydney
La Trobe University-Albury-Wodonga Victoria Wodonga
La Trobe University-Bendigo Victoria Bendigo
La Trobe University-Main Victoria Melbourne
La Trobe University-Melbourne City Victoria Melbourne
Macquarie University New South Wales Sydney
Monash University-AU-Berwick Victoria Melbourne
Monash University-AU-Caulfield Victoria Caulfield
Monash University-AU-Gippsland Victoria Melbourne
Monash University-AU-Main Victoria Clayton
Monash University-AU-Parkville Victoria Melbourne
Monash University-AU-Peninsula Victoria Melbourne
Navitas-AU-Curtin University of Technology Sydney New South Wales Sydney
Queensland University of Technology-Caboolture Queensland
Queensland University of Technology-Kelvin Grove Queensland Brisbane
Queensland University of Technology-Main Queensland Brisbane
RMIT University-AU-Brunswick Victoria Brunswick
RMIT University-AU-Bundoora Victoria Bundoora
RMIT University-AU-Main Victoria Melbourne
Swinburne University of Technology-Academic Victoria Melbourne
The University of Newcastle Australia-Academic New South Wales Callaghan
The University of Western Australia-Claremont Western Australia Claremont
The University of Western Australia-Main Western Australia Perth
University of Canberra Australian Capital Territory Canberra
University of New South Wales-Academic New South Wales Sydney
University of Queensland-Gatton Queensland Gatton
University of Queensland-Ipswich Queensland Ipswich
University of Queensland-Main Queensland Brisbane
University of South Australia-City East South Australia Adelaide
University of South Australia-Magill South Australia Adelaide
University of South Australia-Main South Australia Adelaide
University of South Australia-Mawson Lakes South Australia Adelaide
University of South Australia-Whyalla South Australia Adelaide
University of Technology, Sydney-Kuring-gai New South Wales Lindfield
University of Technology, Sydney-Main New South Wales Ultimo
University of Western Sydney-Bankstown New South Wales Milperra
University of Western Sydney-Blacktown New South Wales Quakers Hill
University of Western Sydney-Campbelltown New South Wales Campbelltown
University of Western Sydney-Hawkesbury New South Wales Richmond
University of Western Sydney-Main-Penrith New South Wales Sydney
University of Western Sydney-Parramatta New South Wales Sydney
University of Wollongong-AU-Academic New South Wales Wollongong
University of Wollongong-Shoalhaven New South Wales
(POSTGRADUATED)
Australian Catholic University-Postgraduate-Ballarat Victoria Ballarat
Australian Catholic University-Postgraduate-Brisbane Queensland Brisbane
Australian Catholic University-Postgraduate-Melbourne Victoria Melbourne
Australian Catholic University-Postgraduate-North Sydney New South Wales Sydney
Australian National University-Postgraduate Australian Capital Territory Canberra
Bond University-Postgraduate Queensland Brisbane
Carnegie Mellon University Australia South Australia Adelaide
Central Queensland University-Postgraduate-Sydney New South Wales Sydney
Curtin University of Technology-AU-Postgraduate Western Australia Perth
Deakin University-Postgraduate-Geelong Victoria Geelong
Deakin University-Postgraduate-Geelong Waterfront Victoria Geelong
Deakin University-Postgraduate-Main Victoria Melbourne
Deakin University-Postgraduate-Warrnambool Victoria Warrnambool
Edith Cowan University-Postgraduate-Main Western Australia Perth
Edith Cowan University-Postgraduate-Mount Lawley Western Australia Perth
Edith Cowan University-Postgraduate-South West Western Australia Perth
Griffith University-Postgraduate-Gold Coast Queensland Gold Coast
Griffith University-Postgraduate-Logan Queensland Meadowbrook
Griffith University-Postgraduate-Main Queensland Nathan
Griffith University-Postgraduate-Mt Gravatt Queensland Mt.Gravatt
Griffith University-Postgraduate-South Bank Queensland South Bank
James Cook University-Postgraduate-Main Queensland Brisbane
La Trobe University-Postgraduate-Albury-Wodonga Victoria Wodonga
La Trobe University-Postgraduate-Bendigo Victoria Bendigo
La Trobe University-Postgraduate-Main Victoria Melbourne
La Trobe University-Postgraduate-Melbourne City Victoria Melbourne
Macquarie University-Postgraduate New South Wales Sydney
Monash University-AU-Postgraduate-Berwick Victoria Melbourne
Monash University-AU-Postgraduate-Caulfield Victoria Caulfield
Monash University-AU-Postgraduate-Gippsland Victoria Melbourne
Monash University-AU-Postgraduate-Main Victoria Clayton
Monash University-AU-Postgraduate-Parkville Victoria Melbourne
Monash University-AU-Postgraduate-Peninsula Victoria Melbourne
Murdoch University-Postgraduate Western Australia Perth
Queensland University of Technology-Postgraduate-Kelvin Grove Queensland Brisbane
Queensland University of Technology-Postgraduate-Main Queensland Brisbane
RMIT University-AU-Postgraduate-Brunswick Victoria Brunswick
RMIT University-AU-Postgraduate-Bundoora Victoria Bundoora
RMIT University-AU-Postgraduate-Main Victoria Melbourne
Swinburne University of Technology-Postgraduate Victoria Melbourne
The University of Newcastle Australia-Postgraduate New South Wales Callaghan
The University of Western Australia-Postgraduate Western Australia Perth
University of Canberra-Postgraduate Australian Capital Territory Canberra
University of New South Wales-Postgraduate New South Wales Sydney
University of Queensland-Postgraduate-Gatton Queensland Gatton
University of Queensland-Postgraduate-Ipswich Queensland Ipswich
University of Queensland-Postgraduate-Main Queensland Brisbane
University of South Australia-Postgraduate-City East South Australia Adelaide
University of South Australia-Postgraduate-Magill South Australia Adelaide
University of South Australia-Postgraduate-Main South Australia Adelaide
University of South Australia-Postgraduate-Mawson Lakes South Australia Adelaide
University of South Australia-Postgraduate-Whyalla South Australia Adelaide
University of Southern Queensland-Postgraduate-Main Queensland Toowoomba
University of Technology,Sydney-Postgraduate New South Wales Ultimo
University of Western Sydney-Postgraduate-Bankstown New South Wales Milperra
University of Western Sydney-Postgraduate-Blacktown New South Wales Quakers Hill
University of Western Sydney-Postgraduate-Campbelltown New South Wales Campbelltown
University of Western Sydney-Postgraduate-Hawkesbury New South Wales Richmond
University of Western Sydney-Postgraduate-Main-Penrith New South Wales Sydney
University of Western Sydney-Postgraduate-Parramatta New South Wales Sydney
University of Wollongong-AU-Postgraduate New South Wales Wollongong
(VOCATIONAL/PATHWAY)
ANU College-Foundation Studies Australian Capital Territory Canberra
Australian Campus Network New South Wales Sydney
Australian Catholic University-Diploma-Brisbane Queensland Brisbane
Bond University-Foundation Queensland Brisbane
Charles Sturt U Study Centre-Brisbane Queensland Brisbane
Charles Sturt U Study Centre-Melbourne Victoria Melbourne
Charles Sturt U Study Centre-Sydney New South Wales Sydney
Curtin International College Western Australia Perth
Curtin Sydney New South Wales Sydney
Endeavour College of Natural Health-Adel South Australia Adelaide
Endeavour College of Natural Health-Bris Queensland Brisbane
Endeavour College of Natural Health-Gold Coast Queensland Gold Coast
Endeavour College of Natural Health-Melb Victoria Melbourne
Endeavour College of Natural Health-Syd New South Wales Sydney
Eynesbury Institute of Business and Technology South Australia Adelaide
Insearch UTS-Sydney New South Wales Sydney
Macquarie City New South Wales Sydney
Melbourne Institute of Business and Technology Victoria Melbourne
Monash College-Caulfield Victoria Caulfield
Monash College-Clayton Victoria Clayton
Monash College-Melbourne City Victoria Melbourne
Perth Institute of Business and Technology Western Australia Perth
Queensland Institute of Business and Technology Queensland Brisbane
QUT International College Queensland
RMIT International College Victoria Melbourne
Russo Institute Australia Queensland Brisbane
Russo School of Hotel and Tourism Australia Queensland Brisbane
South Australian Institute of Business and Technology South Australia Adelaide
Swinburne University of Technology-Pathway Victoria Melbourne
Sydney Institute of Business and Technology New South Wales Sydney
Taylors College-Melbourne Victoria Melbourne
Taylors College-Perth Western Australia Perth
Taylors College-Sydney New South Wales Sydney
UNSW Global – Foundation Year New South Wales Sydney
UOWCollege-Shoalhaven New South Wales Wollongong
UOWCollege-Wollongong-Academic New South Wales Wollongong
UWS College-Nirimba New South Wales Sydney
UWS College-Westmead New South Wales Sydney

YENİ ZELANDA:

UNIVERSITY STATE CITY
(UNDERGRADUATED)
Auckland University of Technology-Main North Island Auckland
Auckland University of Technology-North Shore North Island North Shore
Lincoln University-Academic South Island Christchurch
Massey University-Academic-Albany North Island North Shore
Massey University-Academic-Main North Island Palmerston North
Massey University-Academic-Wellington North Island Wellington
The University of Auckland-Epsom North Island Auckland
The University of Auckland-Grafton North Island Auckland
The University of Auckland-Main North Island Auckland
The University of Auckland-Manukau North Island Manukau
The University of Auckland-Tai Tokerau North Island Auckland
The University of Auckland-Tamaki North Island Auckland
The University of Waikato-Academic-Main North Island Hamilton
The University of Waikato-Academic-Tauranga North Island Tauranga
University of Canterbury South Island Christchurch
University of Otago-Auckland North Island Auckland
University of Otago-Christchurch South Island Christchurch
University of Otago-Main South Island Dunedin
University of Otago-Wellington North Island Wellington
Victoria University of Wellington-Karori North Island Wellington
Victoria University of Wellington-Main North Island Wellington
Victoria University of Wellington-Pipitea North Island Wellington
Victoria University of Wellington-Te Aro North Island Wellington
(POSTGRADUATED)
Auckland University of Technology-Postgraduate-Main North Island Auckland
Auckland University of Technology-Postgraduate-North Shore North Island North Shore
Lincoln University-Postgraduate South Island Christchurch
Massey University-Postgraduate-Albany North Island North Shore
Massey University-Postgraduate-Main North Island Palmerston North
Massey University-Postgraduate-Wellington North Island Wellington
Massey University-Postgraduate-Wellington North Island Hamilton
The University of Waikato-Postgraduate-Tauranga North Island Tauranga
University of Auckland-Postgraduate-Epsom North Island Auckland
University of Auckland-Postgraduate-Grafton North Island Auckland
University of Auckland-Postgraduate-Main North Island Auckland
University of Auckland-Postgraduate-Tamaki North Island Auckland
University of Canterbury-Postgraduate South Island Christchurch
University of Otago-Postgraduate-Auckland North Island Auckland
University of Otago-Postgraduate-Christchurch South Island Christchurch
University of Otago-Postgraduate-Main South Island Dunedin
University of Otago-Postgraduate-Wellington South Island Wellington
Victoria University of Wellington-Postgraduate-Karori North Island Wellington
Victoria University of Wellington-Postgraduate-Main North Island Wellington
Victoria University of Wellington-Postgraduate-Pipitea North Island Wellington
Victoria University of Wellington-Postgraduate-Te Aro North Island Wellington
(VOCATIONAL/PATHWAY)
ACG-Norton College(AUT) North Island Auckland
Lincoln University-Undergraduate CertificatesMassey Centre for Professional and Continuing Education South Island Christchurch
Massey Centre for Professional and Continuing Education North Island Palmerston North
NZ International College-City North Island Auckland
NZ International College-Parnell North Island Auckland
The University of Waikato Pathways College North Island Hamilton

İNGİLTERE:

UNIVERSITY STATE CITY
(UNDERGRADUATED)
Birmingham City University-Birmingham Conservatoire England Birmingham
Birmingham City University-Bournville England Birmingham
Birmingham City University-City Centre at Millennium Point England Birmingham
Birmingham City University-City South England Birmingham
Birmingham City University-Gosta Green England Birmingham
Birmingham City University-Main England Birmingham
Birmingham City University-Margaret Street England Birmingham
Birmingham City University-Vittoria Street England Birmingham
Bournemouth University-Undergraduate-Lansdowne England Bournemouth
Bournemouth University-Undergraduate-Main England Bournemouth
Brunel University England London
Cardiff Metropolitan U-Cyncoed Wales Cardiff
Cardiff Metropolitan U-Howard Gardens Wales Cardiff
Cardiff Metropolitan U-Llandaff Wales Cardiff
City University London England London
Coventry University England Coventry
Newcastle University-Newcastle upon Tyne-Academic England Newcastle
Queen’s University of Belfast Northern Ireland Belfast
University of Bedfordshire England
University of Bradford England Bradford
University of Brighton England Brighton
University of Central Lancashire England Preston
University of Kent England Canterbury
(POSTGRADUATED)
Birmingham City University-Postgraduate-Birmingham Conservatoire England Birmingham
Birmingham City University-Postgraduate-Bournville England Birmingham
Birmingham City University-Postgraduate-City Centre at Millennium Point England Birmingham
Birmingham City University-Postgraduate-City South England Birmingham
Birmingham City University-Postgraduate-Gosta Green England Birmingham
Birmingham City University-Postgraduate-Main England Birmingham
Birmingham City University-Postgraduate-Margaret Street England Birmingham
Birmingham City University-Postgraduate-Vittoria Street England Birmingham
Bournemouth University-Postgraduate-Lansdowne England Bournemouth
Bournemouth University-Postgraduate-Main England Bournemouth
Brunel University-Postgraduate England London
Cardiff Metropolitan U-PG-Cyncoed Wales Cardiff
Cardiff Metropolitan U-PG-Howard Gardens Wales Cardiff
Cardiff Metropolitan U-PG-Llandaff Wales Cardiff
City University London-Postgraduate England Northampton
Coventry University-Postgraduate England Coventry
Newcastle University-Newcastle upon Tyne-Postgraduate England Newcastle
Queen Mary College, University of London-Postgraduate England London
Queen’s University of Belfast-Postgraduate Northern Ireland Belfast
University of Bedfordshire-Postgraduate England
University of Bradford-Postgraduate England Bedford
University of Brighton-Postgraduate England Brighton
University of Central Lancashire-Postgraduate England Preston
University of Dundee – Postgraduate Scotland Dundee
University of Kent-Postgraduate England Canterbury
(VOCATIONAL/PATHWAY)
Astrum Education England
CEG_CATS Canterbury England Canterbury
CEG-CATS Cambridge England Cambridge
CEG-CATS London England London
CEG-CSVPA(Cambridge School of Visual & Performing Arts) England Cambridge
Coventry FoundationCampus England Coventry
International Study Centre-Herriot Watt University Scotland Edinburgh
International Study Centre-Keele University England Staffordshire
International Study Centre-Kingston University England London
International Study Centre-Lancaster University England Lancaster
International Study Centre-Liverpool Johns Moores University England Liverpool
International Study Centre-University of Huddersfield England Huddersfield
International Study Centre-University of Leicester England Leicester
International Study Centre-University of Stirling Scotland Stirling
International Study Centre-University of Surrey England Surrey
International Study Centre-University of Sussex England Brighton
International Study Centre-University of Wales
INTO-UK-City University London England London
INTO-UK-Manchester England Manchester
INTO-UK-Newcastle University England Newcastle
INTO-UK-Queen’s University Belfast Northern Ireland Belfast
INTO-UK-Scotland at Glasgow Caledonian University Scotland Glasgow
INTO-UK-University of East Anglia England Norwich
INTO-UK-University of Exeter England Exeter
INTO-UK-University of Manchester England Manchester
Kaplan International College Bournemouth-Academic England Bournemouth
Kaplan International College London-Academic England London
Kaplan-Glasgow International College-Academic Scotland Glasgow
Kaplan-Liverpool International College-Academic England Liverpool
Kaplan-Nottingham Trent International College-Academic England Nottingham
Kaplan-Sheffield International College-Academic England Sheffield
Kaplan-The University of Brightons International College-Academic England Brighton
Kings Colleges-Bournemouth England Bournemouth
Kings Colleges-London England London
Kings Colleges-Oxford-St Josephs England Oxford
Kings Colleges-Oxford-St Michaels England Oxford
London FoundationCampus England London
London International College of Business and Technology England London
London South Bank University FoundationCampus England London
MLS International England Bournemouth
Sunderland FoundationCampus England Sunderland
University of Bedfordshire-Pathway England
University of Central Lancashire-FoundationCampus England Lancaster

ÇİN:

UNIVERSITY CITY
Capital Medical University Beijing
Tianjin Medical University Tianjin
Dalian Medical University Dalian
Jilin University Jilin
Fudan University Shanghai
Harbin Medical University Heilongjiang
Tongji University Zhejiang
Southeast University Nanjing
Nanjing Medical University Jiangsu
Zhejiang University Hangzhou
Wenzhou Medical College Wenzhou,
Soochow University Beijing
Shandong University Shandong
Qingdao University Shandong
Zhengzhou University Henan
Wuhan University Wuhan
Huazhong University of Science & Technology Hubei
Sun Yat-Sen University Tangjiawan
Guangxi Medical University Guangxi
Southern Medical University Guangzhou
Sichuan University Sichuan
Chongqing Medical University Chongqing
Xi’an Jiaotong University Shaanxi
Xinjiang Medical University Ürümqi
Nantong University Nantong
Fujian Medical University Fuzhou,
Anhui Medical University Anhui
Guangzhou Medical University Guangzhou
Beihua University Jilin
Ningxia Medical University Yinchuan
Shantou University Shantou
Lanzhou University Lanzhou
Kunming Medical University Kunming
Taishan Medical University Shandong
Xuzhou Medical College Xuzhou
Ningbo University Ningbo
Weifang Medical University Weifang
Dali University Dali City
Xiamen University Amoy
Shihezi University Shihezi
Jiangsu University Zhenjiang
China Three Gorges University Yichang
Yangzhou University Yangzhou
Liaoning Medical University Liaoning Province
Hebei Medical University Hebei
China Medical University Taichung
Nanki University Tianjin
Jinan University Guangdong

HOLLANDA:

UNIVERSITY CITY
University Amsterdam Amsterdam